Duyuru:

31 Aralık 2016 tarihinde yeniden bloğum yayındadır.

 • Tevfik
 • 545
 • 1 Şubat 2017
 • 2
 •  

İşte Pilav

İşte Pilav

Merhaba sevgili dostlar, bugün sizlere Ertuğrul kardeşimin mekanı olan İşte Pilav mekanı ile ilgili bir yazı yazacağım. Öncelikle şunu belirteyim 10 liranız var ise cebinizde karnınız bayağı bir doyar ve yanında da içeceğinizi doya doya içersiniz. Ertuğrul ile tanışma şeklim İşte Pilav aracılığıyla olmuştur. Bugün yine oradaydım, çok nadir diyeti bozduğum zaman soluğu Ertuğrul’un yanında alıyorum tabii buna bir de ofisten çıkamamak gibi bir bahanede ekleyebiliriz. Ben genellikle pilavı tavuk pilav şeklinde yiyorum, tavuk altta ve pilav üstte olarak düşünün. Mekanın ferahlığı olsun, kullandığı malzemeler olsun her şey gerçekten dört dörtlük diyebilirim. Şu an için dükkan ve şirin bir dükkan olabilir ama eminim ki Ertuğrul bu çalışkanlığı ile çok daha iyi yerlere geleceğine adım gibi inanıyorum. İşte Pilav mekanının içerisinde tabii ki sadece pilav, nohut ve tavuk bulunmuyor. Arabaşı çorbasını daha önce duydunuz mu hiç? Eğer duyduysanız ve seviyorsanız arabaşı çorbasını da lezzetli bir biçimde içebilirsiniz. Ben büyük mekanları yazmak istemiyorum, Kayseri’nin keşfetmesi gereken mekanlardan birisi İşte Pilav ve bende elimden geldiğince tüm dostlarıma, sevdiklerime ve akrabalarıma iletmeye çalışıyorum.

Öncelikle size açık adresini vereyim daha sonrada adres tarifinde bulunayım, açık adresi: Cumhuriyet Mahallesi Serdar Caddesi No: 30/B Kayseri bu size verdiğim açık adresi eğer Serdar Caddesini biliyorsanız çok rahatlıkla bulabilirsiniz. Tabii bilmiyorsanız 27 Mayıs veya Bankalar Caddesine geliyorsunuz Kayseri’de daha sonrada Şekerbank’ın aradan giriyorsunuz İşte Pilav direk karşınıza çıkıyor. Ertuğrul kardeşim hayırlı kazançlar, Rabbim bereketini bol etsin diyorum.

Tevfik

Yazar: Tevfik #administrator

21 Haziran 198x gecesi sabaha karşı Kayseri Doğum Evinde gözlerimi açmış bulundum. 1 yaşından sonra yürüyüp oturmamayı, 2 yaşından sonrada konuşup susmamayı öğrenmişim. Bebekliğim, çocukluğum ve gençliğim Kayseri/Kocasinan/Yeni Mahalle’de geçmiştir.
Tüm Yazılarına Git

BENZER KONULAR

İnternet Barınaklar 17 Mayıs 2017   0
Genel Trabzon 20 Şubat 2017   0
Genel Queen Waffle Kayseri 20 Şubat 2017   1
Genel Egzama Saç Tedavisi 10 Şubat 2017   0

YORUM YAP


BU YAZIYA 2 YORUM YAPILMIŞ

  İbrahim 8 Şubat 2017 - 05:02

  artık kayseriye yolumuz düşerse yeriz napalım..

   Tevfik
   Tevfik 8 Şubat 2017 - 10:19

   Mutlaka beklerim, eğer yolunuz düşerse iletişime geçeriz ben ikram ederim İbrahim kardeşim