☰ Menü

Kediler

#Kediler

Birçok hayvanı seviyorum, hatta bayılıyorum diyebilirim. Fakat kediler benim için bir başkadır.. Çocukluğumda çok sarılıp boğarak sevmeye çalışırmışım, tabii bunun ne kadar yanlış bir yöntem olduğunu ailem ilerleyen zamanlarda öğrettikten sonra daha vicdanlı sevmeye başladım.

Hayvan Hakları yazımda da söylediğim gibi annem’in astım hastalığı olmasa ilk sahipleneceğim hayvan kedi olurdu. Her ırkını ayrı ayrı seviyorum, fakat safkan İran kedilerine bambaşka bir sempatim var. Sokakta, bahçede çok fazla kedi besledim fakat gel gelelim ki İran kedisi ırkı çok asil duruyor. Bu arada ben kedileri genel olarak çok asil hayvanlar olarak görürüm, toplum her ne kadar nankördür diye hitap etsede.. Bana göre en asil hayvanlar kedilerdir..

Toplum kedinin nankörlüğünü, yemek yerken gözlerini kapattığı için yorumluyor. Okumuş olduğum bir kitapta şu cümleler vardı “Kediler yemek yediğinde size bakmayıp gözlerini kapatıyor ise, yemeğin sizden değil Allah’tan geldiğine şükrettiği için kapatıyorlardır.” Bu durumda böyle bir hayvana nankör demek ne kadar doğru olur? Konuştuklarım biraz sert olabilir ama, kediler kimse hakkında dedikodu yapmazlar, kimseye savaş açmazlar, hiçbir çocuğu öldürmezler, terörist eylemlerde bulunmazlar, faiz yemezler, işçinin sırtından geçinmezler.. Bu söylediklerimin absürd olmasını istediğim için söylüyorum. Nankör olan kediler değil, insanlardır. Sevdiğim kişiyle bir yuva kurarsam ileride, inşallah evimize bir kedi almayı düşünüyoruz. Kendisi de bayılıyor tüm hayvanlara ve özellikle benim gibi kedi hayranıdır.

Yazar Hakkında
Toplam 23 yazı
Tevfik
Tevfik

21 Haziran 198x gecesi sabaha karşı Kayseri Doğum Evinde gözlerimi açmış bulundum. 1 yaşından sonra yürüyüp oturmamayı, 2 yaşından sonrada konuşup susmamayı öğrenmişim. Bebekliğim, çocukluğum ve gençliğim Kayseri/Kocasinan/Yeni Mahalle’de geçmiştir.

Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Arama Yap