☰ Menü

Kişisel Blog

Kişisel Blog

Daha önceleri kişisel bloğumu .com.tr uzantısında kullanıyordum. İsmimin jeneriğini bulduğumda direk .org uzantısına geçtim. Kişisel bloğum ve kişisel bloglar hakkında birkaç yazı yazmak istiyorum.

Bana göre bir kişisel blog; kişinin okuduğu, gezdiği, dinlediği, izlediği, yaşamda edindiği tecrübesini fazla yazmasıdır. Ben bu tarzda kullanıyorum açıkçası, aklıma gelen geniş kapsamlı bir yazı olacağını düşündüğümde veya en azından bir olay hakkında bir cümle geliyor ise aklıma onu genişletmeye çalışıyor bloğuma o derece bir yazı giriyorum.

Şimdi ise baktığımda kişisel bloglara maalesef bu tarz paylaşım yapan arkadaşım çok az diyebilirim. Neden mi? Hemen açıklayabilirim bu durumu sizlere.. Adam adı ve soyadı ile bir alan adı alıyor, daha sonra bu alan adına blog kurmak için WordPress’i seçiyor. Bu tercih harika bir tercih, çünkü benimde kullandığım alt yapı WordPress’tir. Kişi bloğunu kuruyor, temasını kuruyor, eklentilerini kurup ayarlıyor ve sitesi harika bir görünüme sahip oluyor. Daha sonra ne yazacağım? Nasıl yazacağım? Nelerden söz edeceğim ki? Derdine düşüyor, aklınıza ne geliyorsa yazmalısınız. Hatta bana göre saçmalayında, hiçbir şey yazmaya cesaret edemeyen kişi/ler (saçmalayacaklarını düşünenler) kendilerini asla ifade edemezler.

Bu şekilde olmadığından tabii adam direk tutuyor kopyala-yapıştır yapmaya çalışıyor bu sefer. Eee bu şekilde olduğunda nerede bunun özgünlüğü? Nerede emeğin? Tamam temayı ve eklentileri kurmuş olabilirsin fakat bana göre hiçbir özgünlük yok maalesef. Kategorisi ne kadar az olur ise bir kişisel bloğun bence o kadar faydalıdır. Bloğunu açan kişi teknolojiden anlamıyor hemen yapıştırıyor teknoloji makalelerini (kopyala-yapıştır). Tabii bir de tanıtım yazılarını almaları var.. Elbette internetten herkes iş almak istiyor, birkaç kuruşta olsa para kazanmak istiyor.. Fakat bunu kişisel bloğunuzda yapmayın, lütfen! Çünkü o blog kişisellikten çıkıp genel bir bloğa doğru gidiyor.. Bana katılırsınız ya da katılmazsınız sonsuz saygı duyarım, uzun zamandır bu fikrimi paylaşmak istiyordum ve bunu da bloğumu yeniledikten sonra yaptım. Saygılarımı ve sevgilerimi sunuyorum hepinize..

Yazar Hakkında
Toplam 23 yazı
Tevfik
Tevfik

21 Haziran 198x gecesi sabaha karşı Kayseri Doğum Evinde gözlerimi açmış bulundum. 1 yaşından sonra yürüyüp oturmamayı, 2 yaşından sonrada konuşup susmamayı öğrenmişim. Bebekliğim, çocukluğum ve gençliğim Kayseri/Kocasinan/Yeni Mahalle’de geçmiştir.

Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Arama Yap