Duyuru:

31 Aralık 2016 tarihinde yeniden bloğum yayındadır.

 • Tevfik
 • 703
 • 31 Aralık 2016
 • 2
 •  -1

Muhabbet Kuşum Cafer

#Muhabbet Kuşum Cafer

Kendi evimde beslediğim Show Jumbo ırkında bir Muhabbet Kuşum var. TKF bilezikli ve yeşil harika bir muhabbet kuşudur. Kendi evimde bir zamanlar yerli ve çekoslavak muhabbet kuşu ırklarından da beslemiştim, tabii bunlar çiftlerdi. Yavrularını ise arkadaşlarıma, akrabalarıma ve çarşıdaki esnaflara dağıtıyordum. Üretimhanesi olan bir ağabeyim var ismi Arif, kuşlarımı ona devir ettim.. Artık o bakıyor.

Fatih isminde bir arkadaştan bir kuş sahiplendim, maşallah kuş bayağı iri bir kuş diyebilirim. Tek bir kusuru var kuşun, yem yemiyor. Evet yanlış duymadınız kuş kafes içerisinde yem yemiyor, yalnızca elime aldığımda yemini yiyor.. İsmini Cafer koydum, neden bu isim geldi bende anlamadım. Sabah 6 ile 9 saatler arasında kuşların zihinleri genellikle boş olur, o sıra ne söylersen anında taklit ederler. Benimde aklıma o esnada Cafer ismi geldi ve birden ağzımdan çıktı, lafımızı geri almak olmaz dedim kuşunda ismi Cafer kaldı.

Kafes içerisinde; kalamar kemiği, kanarya yemi, ak darı, dal darı, suluğu, tahta tüneği, yulaf yemi, maması vs. hepsini tamtakır veriyorum inşallah ölüpte beni üzmez. Tabii hepsini aynı anda vermiyorum, kendime göre günlerini sıralayıpta verdim.. Yıllardır üzerine titrediğim, çok sevdiğim bütün dostlarımı kaybettim.

Tevfik

Yazar: Tevfik #administrator

21 Haziran 198x gecesi sabaha karşı Kayseri Doğum Evinde gözlerimi açmış bulundum. 1 yaşından sonra yürüyüp oturmamayı, 2 yaşından sonrada konuşup susmamayı öğrenmişim. Bebekliğim, çocukluğum ve gençliğim Kayseri/Kocasinan/Yeni Mahalle’de geçmiştir.
Tüm Yazılarına Git

BENZER KONULAR

İnternet Barınaklar 17 Mayıs 2017   0
Genel Trabzon 20 Şubat 2017   0
Genel Queen Waffle Kayseri 20 Şubat 2017   1
Genel Egzama Saç Tedavisi 10 Şubat 2017   0

YORUM YAP


BU YAZIYA 2 YORUM YAPILMIŞ

  Mert aydoğan 1 Mart 2017 - 08:26

  bize ne senin muhabbet kuşundan kardeşim. doğru düzgün şeyler yaplaş

   Tevfik
   Tevfik 3 Mart 2017 - 11:55

   Mert Aydoğan, sanane benim bloğumdaki yazıdan? Kişisel bloglar tabii kişiselliğini korumadığından bu tarz paylaşımlar sana absürd geliyordur. Dilediğimi yazarım, dilediğimi paylaşırım 😉