Duyuru:

31 Aralık 2016 tarihinde yeniden bloğum yayındadır.

  • Tevfik
  • 333
  • 31 Aralık 2016
  • 0
  •  

Online Alışveriş

#Online Alışveriş

İnternet üzerinden genellikle alışverişlerim sık olur. En çok kullandığım siteler ise Kaft ile Hepsiburada diyebilirim. Ülkemizde son dönemlerde internet üzerinden alışverişler daha güvenli hâle geldi. Bu kadar güvenilir hâle gelmesine ve bu kadar güvenli site olmasına rağmen birçok kişi internet üzerinden alışveriş yaparken dolandırıldığını söylüyor.

Eğer alışveriş yapacaksanız sizlere tavsiyem; büyük sitelerden (şirketlerden) alışveriş yapın derim. Bazı saçma sapan oyun havası veya arabesk yayın yapan televizyon kanallarında aptalca internet siteleri çıkıyor. Bu çıkan internet sitelerinden alışveriş yaparsanız tabii ki dolandırılırsınız. Ben yaklaşık 8 yıldır düzenli olarak bildiğim sitelerden alışverişimi sağlarım, bu zamana kadar herhangi bir dolandırılma durumuna rastlamadım. Tabii bu saatten sonra da rastlamayacağım anlamına gelmez, her ne kadar dikkatte etsek bazen istemediğimiz sonuçlar ortaya çıkabilir.

Ben aslında birçok aracı internet sitesine de karşıyım. Tabii bunun hepsiburada’da yapıyor olabilir ama bazıları direk ürünleri imalatçıdan alıyor ve sana imalatçı kargoluyor. Herhangi bir sorun olduğunda ise imalatçı ile muhatap oluyorsun, faturayı kendisi kesiyor. Peki ürünü bize satan site nerede? Onun faturası? Onun aldığı risk? Dolandırılmadım fakat bu tarz durumlarla da karşılaştım diyebilirim. Resimde gördüğüm üründen çok daha farklısı geldi, özelliklerinin ürünle hiçbir alakası yok. Satın aldığım internet sitesini aradığımda ise öyle bir ürün bizim elimizde yok nasıl gönderirler, kim göndermiş vs. gibi akıl dışı sorular sormaya başladılar bana. Bu nedenle online alışveriş sitelerinde zirvede kim varsa ondan alışveriş yapacaksınız. Elbette bende isterim ticari site sahiplerinin büyümesini, gelişmesini. Kimse kusura bakmasın ama çok dolandırıcı kişi olduğuna inanıyorum. Dolandırmak bir müşterinin sadece parasını almak, ona malı göndermek demek değildir sizde biliyorsunuz. Beklentini karşılamıyor ise ürün, bence dolandırıldın demektir. Okuduğunuz için teşekkür ederim, saygı ve sevgilerimle..

Tevfik

Yazar: Tevfik #administrator

21 Haziran 198x gecesi sabaha karşı Kayseri Doğum Evinde gözlerimi açmış bulundum. 1 yaşından sonra yürüyüp oturmamayı, 2 yaşından sonrada konuşup susmamayı öğrenmişim. Bebekliğim, çocukluğum ve gençliğim Kayseri/Kocasinan/Yeni Mahalle’de geçmiştir.
Tüm Yazılarına Git

BENZER KONULAR

İnternet Barınaklar 17 Mayıs 2017   0
Genel Trabzon 20 Şubat 2017   0
Genel Queen Waffle Kayseri 20 Şubat 2017   1
Genel Egzama Saç Tedavisi 10 Şubat 2017   0

YORUM YAP


BU YAZIYA 0 YORUM YAPILMIŞ