☰ Menü

Sagopa Kajmer – 366.Gün

#Sagopa Kajmer – 366.Gün

Yine Sagopa yine Kajmer, videoyu yılbaşı gecesi izledim. Diyeceğimiz tek şey Sago yine yapmış olacaktır. Sagopa Kajmer’i ben 1998-1999 dönemlerinde kasette dinlerdim. Bunu daha önce Türkçe Rap konumda da belirtmiştim.

Ben açıkçası girmeyeceğim Sagopa Kajmer kimdir? Mahlası nedir? Ne anlama gelir vs. bu tarz sorular o kadar çok soruldu ki emin olun ben dahi cevaplamak istemiyorum. Silahsız Kuvvet albümü, Pesimist Albümü benim için vazgeçilmez albümlerdi diyebilirim. Daha sonra çok fazla melankolia tarzına bağlı olarak kaldı, bu durumdan açıkçası bende sıkılıyordum. Sözleri çok sağlamdı, müzik kalitesi tartışılmazdı ama sürekli melankolia olarak gittiğinde bir yerde durması gerekiyordu ki; tam zamanında olmuş bu duraklama.

Sözleri olsun, klip olsun tek kelime ile mükemmel. Tarzını da bayağı değiştirmiş, hani bu tarz değişiklikleri 10 yıl önce yapsaydı Sagopa Kajmer piyasada popüler kültürün adını değiştirip Türkçe Rap koyabilirdi. 2017 yılının bence en anlamlı parçası ve en anlamlı klipleri arasında yer alabilir. Ben dinlediğim müziklerde her zaman tarafsızlığa yer vermişimdir. Ne kadar Sagopa Kajmer dinliyorsam bir o kadar da Ceza dinlerim.

Şarkı sözlerini sizinle paylaşmak istemedim. Direk video’yu kendi siteme yükledim, tabii Youtube aracılığıyla. Youtube’den izlediğiniz zaman şarkı sözleri direk olarak video altında yer alacaktır.

Geçmiş zamanlarda Sagopa Kajmer’e forumlarda, bloglarda, sayfalarda vb. yerlerde hep başarılar diledik. Ve hâlen bu başarılarının devam etmesini diliyorum. Bizleri bu tarz parçalardan mahrum bırakmadığı için sonsuz sevgilerimi sunuyorum. Sağlıcakla ve müzikle kalın, keyifli dinlemeler..

Yazar Hakkında
Toplam 23 yazı
Tevfik
Tevfik

21 Haziran 198x gecesi sabaha karşı Kayseri Doğum Evinde gözlerimi açmış bulundum. 1 yaşından sonra yürüyüp oturmamayı, 2 yaşından sonrada konuşup susmamayı öğrenmişim. Bebekliğim, çocukluğum ve gençliğim Kayseri/Kocasinan/Yeni Mahalle’de geçmiştir.

Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Arama Yap