☰ Menü

Şanışer – Yazamam Ecele

#Şanışer – Yazamam Ecele

Şanışer, gerçek ismi Sarp Palaur’dur. Son dönemlerde en çok dinlediğim albümlerden birisi Otuzuncugün albümü diyebilirim ve bu albüm içerisinde en çok dinlediğim parçalardan birisi de Yazamam Ecele adlı parçasıdır. Açık konuşmam gerekirse parçayı benden çok annem dinliyor, biraz tuhaf gelebilir 55-56 yaşındaki kadının Rap müzik kültürü ile ne işi olabilir düşüncesine girebiliriz. Fakat Sarp’ın bu parçasını başa alıp duruyor, çok selamlarını da iletiyor kendisi bu arada Şanışere.. O derecede bir hayranı oldu.

Benim Rap kültüründe en çok dinlediğim Rap sanatçılarından birisi de Şanışer’dir. Bazıları, bir zamanlar popüler kültüre ayak uydurdu, Rafet El Roman’la parça çıkarttı, o adamın Rap müzikle yakından uzaktan alakası yok deseler bile ben hiçbir zaman kopmadığına inandım. Şanışer’in özellikle nakaratlarına bayılırım, sözlerinden bahsetmeye bile gerek yok. Sözleri o kadar mükemmel, ağır ve eleştirellik içeriyor ki bunu buraya yazmam ona hakaret olur. Dinlemeyen blog okuyucularımın mutlaka dinlemelerini ve takip etmelerini isterim. Bu arada yarın albümü satın alacağım, Youtube gibi video kanallarından destek olmak yetmiyor bana göre! Sanatçıyı seviyor, destekliyorsanız eğer albümlerini alıp korsandan uzak durmalısınız.

Şanışer’e başarılarının devamını diliyorum. Bu muhteşem sesinden ve sözlerinden bizi mahrum bırakmayacağına inanıyorum.. Sevgilerimi iletiyorum, sağlıcakla ve müzikle kalın..

Yazar Hakkında
Toplam 23 yazı
Tevfik
Tevfik

21 Haziran 198x gecesi sabaha karşı Kayseri Doğum Evinde gözlerimi açmış bulundum. 1 yaşından sonra yürüyüp oturmamayı, 2 yaşından sonrada konuşup susmamayı öğrenmişim. Bebekliğim, çocukluğum ve gençliğim Kayseri/Kocasinan/Yeni Mahalle’de geçmiştir.

Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Arama Yap