☰ Menü

Seo (Search Engine Optimization)

Seo (Search Engine Optimization)

Bu konudan sizlere bahsetmemdeki en büyük etken, ciddi anlamda seo’cu arkadaşlardan bıktım! İşini harika bir şekilde yapan kişi/lere değildir bu sözlerim, işini temiz yapanlardan özür diliyorum öncelikle.

Yaklaşık 14-15 yıldır web ile içli dışlıyımdır. Fakat son zamanlarda gördüğüm durum içler acısı diyebilirim, son 3 yıldır webmaster forumları o kadar berbat hâl aldı ki önüne gelen Seo uzmanı olmaya başladı. Bende tanıtım yazısı alıyorum bazı sitelerime, link çıkışları sağlıyorum. Ama bu durumu abartıp işi uzmanmışım gibi göstermiyorum. Evine internet bağlatan küçük kardeşimiz öncelikle oyunlardan sıkıldıktan sonra heykır nasıl olabilirim diye arama motorlarında aratıyor. Daha sonra olumlu bir sonuca varamadığında ise webmaster sitelerinde takılmaya başlıyor. Elbette düşüncesi güzel; para nasıl kazanabilirim oluyor. İlk işe girişmesi tabii ki SEO ile oluyor. Öyle komik konular, öyle komik işler, öyle komik tartışmalar görüyorum ki bazen interneti kullanmak dahi istemiyorum.

Bu işi ciddi anlamda yapan insanlar var. Adam anlaşmalı olmasa da News kayıtlı sitelerini alıyor özgün içeriklerini günlük olarak giriyor taş gibi, daha sonra tanıtım yazılarını alıyor. Ben çok fazla tanıtım yazısı alınmasına da karşıyım, bu Seo işinden çok fazla anlamam fakat çok fazla tanıtım yazısı alındığında çöp siteden bir farklı kalmadığını düşünüyorum. Birçok siteyi görüyorum adamın anasayfası komple tanıtım yazısı bu sefer site amacından çıkmış oluyor ve ziyaretçileri sadece tanıtım yazısını alan müşterileri oluyor. Hiçbir yararının olduğunu düşünmüyorum hem Seo’cu arkadaşa, hem de müşterisine.

İşini hakkıyla yapan arkadaşlara değildir kesinlikle bu sözlerim, zaten onlarında beni anlayacağını düşünüyorum. Sağlıcakla, mutlu kalın.

Yazar Hakkında
Toplam 23 yazı
Tevfik
Tevfik

21 Haziran 198x gecesi sabaha karşı Kayseri Doğum Evinde gözlerimi açmış bulundum. 1 yaşından sonra yürüyüp oturmamayı, 2 yaşından sonrada konuşup susmamayı öğrenmişim. Bebekliğim, çocukluğum ve gençliğim Kayseri/Kocasinan/Yeni Mahalle’de geçmiştir.

Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Arama Yap