Duyuru:

31 Aralık 2016 tarihinde yeniden bloğum yayındadır.

  • Tevfik
  • 314
  • 31 Aralık 2016
  • 0
  •  

Sivasa Gidiyorum

Evet sevgili dostlar bugün Sivas’a gidiyorum. Daha önce Sivas’a birkaç defa gitmiştim Erhan ile (Erhan iş yerinden arkadaşım) gitme nedenimiz ise Cumhuriyet Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesine dental ürünler bırakmaktı. Bugün ise gitme sebebim tamamen duygusal diyebilirim. Gitmeme sebep olan kişiye buradan şunu söyleyebilirim ki; Seni Çok Seviyorum…

Sivas’ta çok sevdiğim kız arkadaşım okuyor (son sınıfta) 2017 yılında kısmet olur ise okulu tam anlamıyla bitecek diyebilirim. Uzun zaman önce söz verdim kendisine, yeni yılda yanına geleceğim diye. Ben konuya da açıklık getirmek istiyorum, ben hayatımda ilk defa bu tarz şeylere kalkışıyorum. Aşk insana gerçekten ne yaptırdığını bilmiyor, aslında iyiki de bildirmiyor. Ben bu şekilde çok daha mutlu olduğuma inanıyorum, çok daha enerji dolu ve sakin.. Hani ne bileyim daha önceleri sabah kalktığımda, güne uyandığımda hiçbir anlamı olmazdı benim için o günün. Sabah kalk, kıyafetlerini giyin, yüzünü yıka, kahvaltı yap ve işe git.. Şu an ise sabah kalktığında “günaydın sevgilim” diye mesaj attığın, “uyandırmamı istemiştin aşkım” diye aradığın birisi var.. Kendisinin varlığına gerçekten şükürler ediyorum, iyiki varsın..

31 Aralık 2016 bu soğuk yılbaşı gecesinde ne işin var Sivas’ta diyenler olacaktır mutlaka, bulunduğum şehirinde açıkçası Sivas’tan pek kalır bir yanı yok diyebilirim (Kayseri’deyim). Ayrıca çok klişe olabilir bu cümlem ama “nerede olduğun değil, kiminle olduğun önemlidir.” Ben çok sevdiğim bir insanla birlikte olacağım! Ayrıca Sivas’a gittiğimde de pek bir yabancılık çekmiyorum diyebilirim. Kayserili hemşehrilerimizle bakış açıları tam anlamıyla aynı, o nedenle pek bir yabancılık çekmiyorum. Tabii bulunduğum şehirden daha geliş mi? Elbette hayır! Bu arada yollar bayağı karlı ve buzluymuş, geçen haftalarda bir yolcu otobüsünün devrildiğini 35 kişininde yaralandığını duymuştum. Yaralanan yolculara Allah şifalar versin. İnşallah kazasız-belasız bir şekilde giderim ve sevdiğime kavuşurum..

Tevfik

Yazar: Tevfik #administrator

21 Haziran 198x gecesi sabaha karşı Kayseri Doğum Evinde gözlerimi açmış bulundum. 1 yaşından sonra yürüyüp oturmamayı, 2 yaşından sonrada konuşup susmamayı öğrenmişim. Bebekliğim, çocukluğum ve gençliğim Kayseri/Kocasinan/Yeni Mahalle’de geçmiştir.
Tüm Yazılarına Git

BENZER KONULAR

İnternet Barınaklar 17 Mayıs 2017   0
Genel Trabzon 20 Şubat 2017   0
Genel Queen Waffle Kayseri 20 Şubat 2017   0
Genel Egzama Saç Tedavisi 10 Şubat 2017   0

YORUM YAP


BU YAZIYA 0 YORUM YAPILMIŞ