☰ Menü

Trabzon

Trabzon

Bu şehir bir başkadır. Tatil mi planınız var? Doğa mı görmek istiyorsunuz? Dinlenmek mi amacınız? Veya değişik yemek kültüründen mi tatmak istiyorsunuz? İşte size Trabzon! Ben Kayseriliyim ve emin olun bazen keşke Trabzonlu olsaydım diyorum. Trabzon’a seyahatim Kemal Tarık kardeşim sayesinde başladı. Kemal Tarık Bayrak benim asker arkadaşımdır, benim için en değerli devrelerim arasında yer alır bunu her zaman dile getiririm. Askerden geldikten kısa bir süre sonra yanına gittim, bana sürekli; gel kardeşim kapım her zaman açıktır demesinin ardından misafirliğe gittim.

Anne ve babasının beni karşılamaları o kadar mükemmeldi ki ben bunu saatlerce anlatsam da o muhteşemliği anlatamam. Şenol amca (Tarık’ın babası) sağ olsun bana dediği tek kelime “misafir değilsin.” Peki buradan hangi anlamı çıkartacağız? Daha sonrasında ev senindir dilediğin gibi gir, dilediğin gibi çık dedi. Hiçbir şekilde sıkıntı etme kendine dedi. 4 gün kadar bir tatilim sürdü, beni ağırladıkları için yeniden sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Tarıkların işlerinden dolayı Trabzonda tek başıma gezdim, fırın açtıklarından dolayı eleman eksikliği yaşıyorlar bayağı bu nedenle Tarık kardeşim de bayağı mahçup oldu, kendisine defalarca hiç önemli değil kardeşim ben gezerim dememe rağmen yinede benimle gezmediği için eminim üzülmüştür.

Ben tek başıma gezmeye çalışırken aklıma Mücahit Tursun kardeşim geldi. Kendisi ağır OF’lu ve mükemmel Trabzonspor taraftarıdır. Zaten şehirde her yerde Trabzonspor bayrakları ve armaları dolu, insanın bilinç altına öyle bir işleniyor ki istemesende Trabzonsporlu oluyorsun bunun kurtuluşu yok. Yaklaşık 10 yıldır bende Trabzonspor’a sempati duyarım, maçlarını elimden geldiğince kaçırmamaya çalışırım. Mücahit kardeşimle de yıllar önce tanışırım, dostluğumuz bayağı eskidir SMF’ye dayanır. Kendisini aradığımda hiçbir şekilde ikiletmedi ve direk yayladan inip beni aldı sağ olsun. OF’u gezdik biraz, uzungöl’e gittik.. Uzungöl kadar muhteşem bir yer görmedim, tabii Ayder Yaylasını da buna dahil edebiliriz. Kuzeni Bayram da sağ olsun arabasıyla bayağı gezdirdi Mücahit kardeşime ve Bayram’a da sonsuz teşekkür ediyorum. Uzungöl’de yediğimiz tost, çekildiğimiz fotoğraflar, benim Trabzon’u gezmem vs. bunların hepsi bir yana benim en çok mutlu olduğum olay Mücahit Tursun’u yüz yüze görmekti. Allah kısmet ederse tekrar görüşüp gezmeyi çok isterim. Bu arada uzungöl ve ayder yaylasına ait birkaç fotoğraf ekleyeceğim umarım beğenirsiniz.

Yazar Hakkında
Toplam 23 yazı
Tevfik
Tevfik

21 Haziran 198x gecesi sabaha karşı Kayseri Doğum Evinde gözlerimi açmış bulundum. 1 yaşından sonra yürüyüp oturmamayı, 2 yaşından sonrada konuşup susmamayı öğrenmişim. Bebekliğim, çocukluğum ve gençliğim Kayseri/Kocasinan/Yeni Mahalle’de geçmiştir.

Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Arama Yap