Araba Haber

Araba Haber Sitesini Tanıtıyorum

Neden böyle bir şey yapıyorum? Onun açıklmasını sizlere uzun uzun yapacağım, yapacağım ki özgün içeriği kabul edip siteye faydası olsun bu yazım. Araba Haber hakkında detaylı bilgiler vereceğim, sonuna kadar okumanızı umuyorum.

Normalde hiçbir şekilde reklam alıp bir sitenin reklamını yapmam, bunu ne kişisel bloğumda ne de hayvanlar sitemde yaparım. Bu konuda ne kadar kıl olduğumu bilenler bilir, aslında kötü bir huy kabul ediyorum fakat site içerisinde link çıkışı az olacak, tertemiz.

Araba Haber sitesi benim 15 yıllık dostumun sitesidir, Semih Arslan‘ın. Lise yıllarında tanıştığımız ve dostluğumuzun hâlen devam ettiğini söyleyebilirim. Aslında size karşı dürüst olmam gerekirse, site işlerini öğrenmem de bana Semih’in desteği çok fazla oldu. İlk başta kendisi Sevgi Caddesi adında bir domain almıştı, gerçekten çok uzun yıllar oluyor.

Sevgi Caddesi domainine archive’den baktığınız vakit 2008 falan gösterecektir sitenin kuruluşunu ama çok daha eski diyebilirim, 2004 diye tahmin ediyorum. O dönemler domaini kayıt ettiğimiz vakit ne kadar heyecanlanıyorduk, tarifi olamazdı. Okul’un sitesi vardı SMF alt yapılı bir forum sitesiydi, millet o foruma yazmak için bilgisayarı açıp saatlerce zaman geçiriyordu (o dönemlerde kurup geliştirecektik aslında siteleri ama sabır yoktu bizde).

Aslında bizim bu zamana kadar projelerimizde başarısız olmamızın tek sebebi, sabırsızlık. Kollarımızı sıvıyoruz, bir işe girişiyoruz ama çabuk sıkılıyoruz. Durduk yere sıkılmıyoruz tabii ki, ilk sitemizi 2005-2006 yıllarında kurduk. O yıllarda adam akıllı bir sistem kurup ve hâlen devam ettirseydik illaki tuttururduk. Siteyi açıyoruz, reklam yapabileceğimiz yerler sınırlı ve hiçbir şekilde Google‘de yer alamıyorduk. Şimdi bir makale girersin sitene, daha sonra Google gibi getir yaptığında anında index alır siten Google’de. Bizler de öyle şeyler bekledik o yıllarda ama olmadı maalesef.

Yıllardır çabalıyoruz, o kadar uğraşıyoruz ama bu sefer ölene kadar devam edeceğimiz projelerimize yoğunlaştık. Benim sitem hayvanlar, Semih‘in sitesi ise araba haber sitesidir. Bu sefer kafaya koyduk, hedefimiz çok büyük. Ben öyle gaz veren cümleler kuramam, dümdüz bir insanım. Hedefimiz ileri, planlarımız büyük ve tecrübemiz bizimle.

Araba Haber İçerisinde Neler Var?

İsminden de belli olacağı üzere, arabalar (otomobiller) hakkında detaylı bilgi veren bir site. Yeni bir araba çıktı ve nasıl bir araç olduğunu mu merak ediyorsunuz? Direkt girip tüm özelliklerini siteden okuyabilirsiniz. Az yakan otomobiller, ikinci el arabaların piyasası, taşıt kredisi vs.vs. çok fazla bilgilere değinen güzel bir site. Tasarımı sade ve site içi oldukça hızlıdır. Alt yapı olarak WordPress kullanıyor, teması ise themeforest tarafından alınan ücretli bir temadır.

İlerleyen zamanlarda çok daha iyi yerlere geleceğinden hiçbir zaman şüphe duymadığım sitedir. Bakalım aklında güzel eklentiler var, eğer uygularsa muhteşem olur. Bir de şu kopyalama yasağını neden koyuyor hiç anlamıyorum? Benim gibi çakallarla dolu piyasa, alacak olan her türlü alır yazıları, iki kod ile direkt siteyi klonluyorlar.

Eğer böyle bir site benim için lazımdı diyorsanız sık kullanılanlara ekleyin ve günlük olarak giriş yapın derim. Eğer mobilde takılıyorsanız tarayıcınızın bir sekmesinde açık dursun site ve günlük olarak bakarsınız.

Yazar Hakkında
Toplam 19 yazı
Tevfik
Tevfik
21 Haziran 198x tarihinde Kayseri doğumevinde Dünya'ya gözlerini açmış, daha sonrasında nasıl bir dünya ulan burası demiş birisidir. Düşüncelidir, gözlerini açtıktan sonra Dünya'nın nasıl bir yer olduğunu gördükten sonra anne ve babasını üzmemek için yeniden kapatmamıştır.
Yorumlar (4 yorum)
Semih Arslan
Semih Arslan Cevapla
- 23:33

Eyvallah kardeşim güzel dileklerin, desteğin için. Dediğin gibi bizim en büyük yanlışlarımızdan, hatalarımızdan biri sabırsız oluşumuz. Hiç bir işin ardında sonuna kadar durmadık bir şeyler gösterdiğimiz, öğrettiğimiz insanlar aldı başını gitti. Biraz geç kaldık ama bundan sonrası için bu tavrı korursak ve kafamızdaki düşünceleri, fikirleri havada bırakmazsak yine, eminim ki her şey çok farklı ve güzel olacak. Senin de dediğin gibi; hayvanlar.net insanlar değil. Umarım artık net oluruz :))

    Tevfik
    Tevfik Cevapla
    - 23:19

    İstikrarlı bir şekilde ilerliyoruz, bakalım gelecek bizim olacak diye umut ediyorum 🙂

Fatih Aslan
Fatih Aslan Cevapla
- 09:28

Kardeşim site çok güzel duruyor emek veren kardeşine de teşekkür ederim fakat muayene günü hesaplama falan gibi araçlar eklese çok güzel olur ben o eksiği gördüm

Mehmet
Mehmet Cevapla
- 11:24

Abi site sade şık duruyor çok beğendim artık araba haberlerini buradan takip ederiz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara