Geniş Aile

Geniş Aile Dizisi ve Filmleri Hakkında Düşüncelerim

Geniş Aile dizisi ve filmi hakkında söylemek istediğim birkaç şey var. Yapıştır ve Her Türlü serisinde sadece Senaristliğini üstlenen, Komşu Kızı filminde ise hem senaristliğini hem de yönetmen koltuğuna oturan Cüneyt İnay ağabeyimin muhteşem eserleridir.

Geniş Aile serisini hem dizi, hem film olarak hiç kaçırmadan izledim. Yapıştır, Her Türlü ve Komşu Kızı filmlerini beğendim fakat benim için Geniş Aile dizisinin yeri bambaşkadır. O dönemler yeni bölümün gelmesini dört gözle bekler, tekrarını ise internetten yeniden izlerdik (babamla beraber).

Cüneyt İnay diye bahsettiğim kişi kimdir? Cüneyt ağabey Kayserilidir. Yazar, Senarist ve Yönetmendir. Sanırım bu zamana kadar gördüğüm kariyeri en yüksek Kayseri’li diyebilirim. Dizi içerisinde de sürekli Kayseri ile ilgili replikler geçtiğinden dolayı ve sürekli olarak bizim şehrimize ait espriler döndüğünden dolayı aşırı sempatik geliyordu. Aslında sadece bana veya bize değil. İstanbul’da yaşayan birçok arkadaşıma, o dönemde Geniş Aile için kurulmuş olan binlerce, milyonlarca beğeni yapan insanlara da aşırı sempatik geliyordu.

Dizi karakterlerinde en favorim Koyu Bilal idi. Koyu Bilal’in ailesi ile olan erotik tartışmaları beni bayağı güldürüyordu. Diğer favori ismim ise Zekai idi ve Kütük (at pazarı elemanları) olarak devam eder listem. Birçok kişi Ulvi karakterini seviyordu ama ben Ulvi’nin hareketlerinden çok patavatsız konuşmalarını seviyordum.

Geniş Aile Filmleri Netflix Platformunda

Geniş Aile’ye ait tüm filmleri Netflix içerisinde bulabilirsiniz. Keşke Geniş Aile dizisi Netflix platformunda yer alsa, gerçekten aşırı onur ve gurur duyarım. Yaklaşık 3 ay televizyon sattım kurumsal bir şirkette, televizyon alanların hepsi Netflix özelliği olduğundan dolayı alıyordu televizyonlarını. Şu an bu yazıyı yazarken dahi annem telefonundan Youtube girerek dizi izliyor (Hint dizisi). Diyeceğim şudur ki; eğer bu dizi Netflix ile anlaşma sağlarsa muhteşem bir işe imza atmış olur.

Aslında o dönemlerde Netflix ve internet bu kadar popüler olsaydı ve Netflix içerisinde olsaydı Geniş Aile dizisi nasıl olurdu. Aklım birazda ticari boyutuna kaçmıyor desem yalan olmaz. Aynı ekip ile yeniden çalışmak çok zor, hatta imkansız olurdu fakat eski kadro gibi yeniden bir araya gelecek sağlam oyuncular olsa tadından yenilmez.

Bu arada iki kitabını da bir çırpıda okudum, Cüneyt ağabey yarım gün sürmez dedi ve gerçekten dediği gibi bir solukta bitirmiştim. Okuduğum kitapları Pür Neşe ve Üst Düzey Ayrılık idi. Başka kitabın var mı ağabey? Kayseri’ye geldiğinde de bu kitapları bir imzalatayım, planlarım arasında kitaplarını ve boş bir a4 kağıdı imzalatmakta var. (Ağabey espri yaptım, genç adamız idare et)

Yazar Hakkında
Toplam 21 yazı
Tevfik
Tevfik
21 Haziran 198x tarihinde Kayseri doğumevinde Dünya'ya gözlerini açmış, daha sonrasında nasıl bir dünya ulan burası demiş birisidir. Düşüncelidir, gözlerini açtıktan sonra Dünya'nın nasıl bir yer olduğunu gördükten sonra anne ve babasını üzmemek için yeniden kapatmamıştır.
Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara