Şampiyon Dizisi

Şampiyon Dizisi Hakkındaki Düşüncelerim

Şampiyon dizisi TRT 1 ekranlarında başlayan, başrollerini Erdal Özyağcılar ve Tolgahan Sayışman gibi oyuncuların oynadığı bir boksör dizisidir.

Aslında boksör dizisi demem ne kadar doğru orası da tartışılabilir, her yeni çıkan diziyi izleyip destek vermek istiyorum fakat her yeni diziyi eleştirmeden geçemiyorum. Bunun sebeplerinden bir tanesi de dizilerin aşırı uzun olmasından kaynaklıdır.

Evet, üzülerek söylemem gerekiyor Türkiye‘de diziler çok uzun. 2 saat ve üzeri dizi olmaz, olamaz. Yurtdışında bu kadar süreye muhteşem filmler yerleştiriyorlar ama bizler dizileri yerleştirelim diye bazen saçmalıyoruz.

Şampiyon dizisine büyük emekler veriliyor bunun farkındayım, aslında her dizi ve filme çok büyük emekler veriliyor fakat ben beğenmedim bu diziyi. Senarist, yönetmen, oyuncu kadrosu ve tüm çalışanların emeklerine sağlık fakat olmamış maalesef.

Aşırı derece duygusal sahneler var, haddinden fazla kin, acı ve dram var. Biliyorum bunlar reyting demek fakat bunlar yerine gençlere moral ve motivasyon verici bir senaryo olsaydı çok daha muhteşem olurdu. Tolgahan Sayışman rolün hakkını veriyor fakat bir adamın tüm işleri ters mi gider? Bu tür sahneleri zaten milyon kez izledik diğer dizilerde ve filmlerde, hep o acı çeker, hep o dayanır bu acılara…

Şampiyon Dizisini Neden Beğenmedim?

Senaryo çok fazla abartılıyor, şişiriliyor. Biliyorum senaristlerde 2 saat ve üzeri olan bir zamanı doldurmak istiyorlar fakat bu şekilde ilerlerse gerçekten hiç iyi yere gitmeyecek gibi duruyor dizi. İnsanlar belirli bir süre sonra sıkılıyorlar, Türkiye Cumhuriyetinde çekilen tüm dizilerimize destek olmak istiyorum izleyerek fakat senaryo aynı olmasa dahi konsept hiç değişmiyor.

İnsanların biraz gülmeye ihtiyaçları var, gençlerin motivasyona ihtiyaçları var. Eğer ilerleyen zamanlarda bunlar olursa neden yeniden izlemeyeyim ki? Ama sürekli acı, dram, duygusal ve kin-nefret üzerinden giderse dizi, kusura bakmayın ama bu şekilde dizininde ömrü pek uzun olur diye düşünmüyorum.

Dizi içerisinde hiçbir oyuncunun oyunculuğunu veya yönetmenin çekimi hakkında eleştiri yapmıyorum, senaristlerin biraz daha pozitif senaryolara yer vermesini istiyorum. Oyuncuları eleştirmek benim haddim değildir zaten, ki; dizi içerisinde Erdal Özyağcılar gibi bir üstad varken. Tolgahan Sayışmanında oyunculuğunu beğenirim, kişilik olarakta efendi ve terbiyeli bir insan olduğunu düşünüyorum fakat üstad dememiz için daha zaman ver sanırım.

Yazar Hakkında
Toplam 27 yazı
Tevfik
Tevfik
21 Haziran 198x tarihinde Kayseri doğumevinde Dünya'ya gözlerini açmış, daha sonrasında nasıl bir dünya ulan burası demiş birisidir. Düşüncelidir, gözlerini açtıktan sonra Dünya'nın nasıl bir yer olduğunu gördükten sonra anne ve babasını üzmemek için yeniden kapatmamıştır.
Yorumlar (2 yorum)
Şeyma
Şeyma Cevapla
- 17:20

Kesinlikle katılıyorum Tevfik bey çok sıkıcı bir dizi. Sizin de dediğiniz gibi motivasyon amaçlı bir dizi olsaydı muhteşem olurdu, gençleri üzüntü veya sıkıntı ile boğmak yerine daha fazla spora yönelik bir senaryo olsaydı muhteşem olurdu.

    Tevfik
    Tevfik Cevapla
    - 15:52

    Hemfikir olmanıza sevindim. Maalesef çok fazla dram var dizi de, yazmış olduğum makalemin içerisinde dediğim gibi sadece Şampiyon dizisinde değil birçok Türk dizisinde dram ve acı var. Sürekli olarak dramla besleniyoruz ve bu durum ruhumuza hiç iyi gelmiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara