Google

Ben Google Değilim!

Aslında bu yazıyı yazmamdaki amaç tamamen sosyal medya arkadaşlarımdan kaynaklıdır. Bunuda direkt olarak sizlere ifade ediyorum.

Bunu lütfen kimse egoist bir yaklaşım olarak yorumlamasın, bu yazı tam anlamıyla bıktığımdan dolayı yazılmıştır. Birçok kişi bana bu nasıl yapılır? Bunu yapmam için ne gerekli? Bunu biliyor musunuz hocam? Sizce hangisi daha çok üzerime yakışır?

Arkadaş! Her şeyi geçtim ben moda ikonu muyum da bana saçma sapan ne yakışır diye soruyorsun. Ciddi anlamda bazen insanı sinirlendiriyorlar, eğer cevaplamış olsam sabahtan akşama kadar saçma sapan soruları cevaplamış olurum, ne sosyal bir yaşantı ne geliştirebileceğim bir projem olur.

Bir de trip atmaları var, abi sen bize cevap verme biz sana abi dedik senin yaptığına bak. Deme kardeş… bana bir şey demeyin, elinizin altında Google gibi bir nimet var ve ne yazarsan yaz her şeyi buluyor muhteşem bir arama motoru. Google‘ye yazmak yerine bana yazmalarından artık gıcık oluyorum, bu zamana kadar hep yardımcı oldum artık bu saatten sonra da patlama derecesine geldim. Adam bir şey alıyor bana soruyor nasıl diye, almışsın kardeşim artık bir anlamı va mı sormanın? Almadan önce sor ben de sana fikrimi beyân edeyim!

Şu an bana birçok kişi kızacaktır, farkındayım… sadece empati kurmanızı rica ediyorum sizlerden, bir iş görüşmesine gidiyorsunuz ve tak bir mesaj geliyor! Abi sence bu domain nasıl?! Arkadaşlarınla bir mekanda oturup muhabbet ediyorsundur, takır takır mesaj, bu mesaj içerisinde de yapacağı projeyi anlatır. Hevesini kırıp bu proje bir halta yaramaz da diyemiyorum, bakmıyorum, görüldü yapmıyorum ve sonrasında arama yapıyor… müsait olsam zaten sana o an dönüş yaparım, değil mi?

Aslında bunların bir tek suçlusu var o da benim! Çok fazla insana yardımcı olmaya çalışıyorum, geçmiş zamanda yapılan hiçbir iyiliği dile getirmezdim fakat çok fazla nankörlükle karşılaştım ve bu durumda benim bayağı canımı sıktı. Şimdi ise kimseye iyilik yapmıyorum, sonucunda ise nankörlük görmüyorum.

Bir proje gerçekleştireceğim zaman, bana sürekli; abi her zaman yanındayım, kardeşim senin yanında olmayıp kimin yanında olacağım… diyen kişilerin hiç birisi değil yanımda olmak, siteme dahi uğramadı. Dürüst olmam gerekirse bu internet projesi işlerinden de oldukça sıkıldım, sonu yok! Şu an tek bir proje üzerinde çalışıyorum ve onu geliştiriyorum, eğer o da olmazsa bir daha hiçbir internet sitesi projesine elimi uzatmayacağım.

Bu kadar yazdığımın üzerine alınganlık yapmak yerine, kendini bu konuda eleştirebilen kişilere kesinlikle sonsuz saygı duyarım. Diğer türlü alınıp hâlen trip atmaya devam eden kişilere artık diyecek bir söz bulamıyorum ve muhatap olmakta istemiyorum açıkçası.

Saygı, sevgi ve hayvanlar ile kalın.

Yazar Hakkında
Toplam 27 yazı
Tevfik
Tevfik
21 Haziran 198x tarihinde Kayseri doğumevinde Dünya'ya gözlerini açmış, daha sonrasında nasıl bir dünya ulan burası demiş birisidir. Düşüncelidir, gözlerini açtıktan sonra Dünya'nın nasıl bir yer olduğunu gördükten sonra anne ve babasını üzmemek için yeniden kapatmamıştır.
Yorumlar (5 yorum)
Tanki Faruk
Tanki Faruk Cevapla
- 00:13

Yazınızı su içer gibi okudum.Tam kullanıcı odaklı olmuş.

Elinize sağlık 😉

  Tevfik
  Tevfik Cevapla
  - 00:15

  Çok teşekkür ederim 🙂 Umut ediyorum ki bu isyanımı okuyup, anlayan kişi elbet çıkacaktır.

İlhan
İlhan Cevapla
- 10:46

Valla Tevfik abi üstüme alınsam mı alınmasam mı bilemedim. İş güç yoğunluk okul da var buna ek, eh yeni yeni projelere yönleniyorum. Fikrini düşünceni almak istiyorum, eh mesaj attığımda benden de bir fikir bir bilgi çıkıyor senden de güzel olmuyor mu. 😀 abi yazma dersen yazmayayım yav abi dedik bağrımıza bastık. 😀

  Tevfik
  Tevfik Cevapla
  - 12:10

  Kardeşim sen niye bu kadar atarlandın ki şimdi 🙂 zaten o kişilerin %90’ı engelledim ve bunu yapanlar facebook üzerinden soruyorlardı sürekli. Ben web ile ilgili soruları elimden geldiğince cevaplamaya çalışıyorum ama bir kıyafet aldığında bana sormaları beni bazen çıldırtma seviyesine geldi.

  Bir iş görüşmesinde olduğunu hayal et, ben sana sürekli yazıyorum İlhan bu kıyafetim nasıl, cevap versene? Neden yazmıyorsun? İletiliyor ama bak yazmıyor, gibi saçma sapan şeyler yazanlarla dolu. Ben kimsenin kalbini kırmamaya çalışırım, beni tanıyorsun ama bu insanlara sen olsan ne cevap verirdin kardeşim? 🙂

  Adam WordPress nasıl kurabilirim diye yazıyor. Ben de o an zamanım olmadığı için youtube’de güzel bir video bulup direkt kendisine atıyorum (WordPress Nasıl Kurulur) adında. Ve vaktim yok daha sonra bakayım dememe rağmen, Dünya kadar trip yiyorum. Hayır da ben ücretli kurulum yapmıyorum, herhangi bir şey talep etmiyorum ama trip yiyorum 🙂 peki bu durumda sen ne yapardın kardeşim?

  Üzerine alınmaman için bak bu kadar açıklama yapıyorum ama bu yazıyı yazmamda da sonuna kadar haklıyım diye düşünüyorum.

İlhan
İlhan Cevapla
- 21:03

Haklısın abi tabikii, takılıyorum. 😀 İçini dökmüş oldun bizde okumuş olduk. 😀

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara