Facebook Grup Yöneticileri Hakkında!

Facebook Grup Yöneticileri Hakkında!

Bu yazdıklarım tüm facebook grup yöneticilerini kapsamıyor, öncelikle bu anlatacağım profile uymayan kişiler kesinlikle üzerlerine alınmasınlar. Gereksiz alınmaca, darılmaca, gücenmece olmasın şimdiden söyleyeyim. Tabii yeri geldiğinde isyanımıda edeceğim, bunuda inkar etmeyeyim şimdi.

Facebook kapatıldığında kendilerini facebok kurucusu zanneden grup yöneticileri ne yapacaklar çok merak ediyorum. En fazla bir internet sitesi açarlar grupları ile alakalı onun tutmasını beklerler ve egolarını orada kasmaya başlarlar. Ya da onu beceremeyen kişiler alternatif sosyal medyaya yönelecekler.

Bir de gruba almam diye kendilerince tehdit eden kişi/ler var. Alma. Cidden bazı kişiler kendilerini çok kaptırıyorlar bu duruma. Arkadaşım sen Amerikalı bir arkadaşın kurduğu internet sitesine gelip grup kuran, o grup içerisinde kendince kurallar koyan kişisin. Aslında muhteşem ilerliyor Facebook sistemi. Düşünsenize adamlara kalacak hiçbir şey kalmıyor ve insanlar kendi kendilerini terbiye ediyorlar. Elbette çok fazla terbiyesizliğe ben de tahammül edemem, aslında terbiyesizliğin hiç birisine tahammül edilemez ama bu grup yöneticisi arkadaşlar. Bu kelime yasak, şu yasak, paylaşımlar grup dışı hareketler, bak seni banlarım, bak seni sustururum bir hafta veya bir ay! Yap ulan yap! Hiç kimse, hiçbir şekilde umurumda değil.

İnsanların, küçük dağları ben yarattım düşüncesine bürünmelerinden nefret ediyorum. 2010 yılında milyonluk sayfalara sahiptim, benim internet sitemin facebook sayfası dahi 1 haftada 45 bin kişiye ulaştı. Geçmişe dönüp bakıyorum da yaşımız genç olmasına rağmen kimseye ne ukalalık yapmışız, ne de egoist hareketlerimiz olmuş. Şimdiki gençlere bakıyorum burunları kaf dağının zirvesinde! İnsan, büyüdükçe küçülmelidir. Ne kadar başarılı olursan ol, mütevaziliğini korumalısın derler. Fakat ben bir bakıyorum Ülkemizde birisi bir başarı elde etsin, o kişinin egosu yere göğe sığmıyor. Ben bu tarz kişilerden hayatım boyunca nefret ettim, hayatımın geri kalanında da nefret edeceğimden hiçbir şüphem yok.

Tavsiye Bağlantı: Sosyal Medyalardan Sıkıldım Artık!

Ben size yukarıda bahsettiğim olayı en küçük örnekle sunayım, yeni bir satıra geçtiğimde aklıma geldi. Birkaç ay öncesine kadar herkes şu Filozof Atakan denilen çocuktan bahsediyordu. Ben her çocuğa olduğu gibi ona da nötr bakıyordum. Daha sonra her şeyi bildiğini sanması çok büyük bir gafletti ve ailesine olan yaklaşımı/tutumu aşırı yanlıştı. O çocuk 80’lerde veya 90’larda olsaydı eğer ve o annede o dönem televizyon karşısındayım demez sen kime öyle konuşuyorsun eşşek sıpası diyerek ayakkabıyı çıkartıp döverdi valla.

Konu facebook grup yöneticilerinden nereye geldi. Facebook’un kapatılması o kadar çok işimize gelecek ki, inanın bu durumu anlatamam. Tabii bu yazımdan hoşnut olmayacak kişilerde olacaktır ama benim her zaman düşüncem böyledir.

Yazar Hakkında
Toplam 30 yazı
Tevfik
Tevfik
21 Haziran 198x tarihinde Kayseri doğumevinde Dünya'ya gözlerini açmış, daha sonrasında nasıl bir dünya ulan burası demiş birisidir. Düşüncelidir, gözlerini açtıktan sonra Dünya'nın nasıl bir yer olduğunu gördükten sonra anne ve babasını üzmemek için yeniden kapatmamıştır.
Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara