Sosyal Medya

Sosyal Medyalardan Sıkıldım Artık!

Yanlış anlaşılmasın, şimdi değil. Çok uzun zaman önce sosyal medyalardan sıkıldım. Sosyal medya hesaplarımı neden kullandığımı sizlerle paylaşacağım.

Facebook Neden Kullanıyorum?

Facebook’u kullanmamdaki amaç tamamen sitemin tanıtımı ve arkadaşlarımla direkt olarak sohbet edebilme şansına sahip olmamdan dolayı kullanıyorum. Facebook sayfaları kişisel hesaplar aracılığı ile yönetilmeseydi, kesinlikle kapatırdım hesabımı. Arkadaşlarımla WhatsApp aracılığı ile de görüşürdüm.

Instagram Neden Kullanıyorum?

Aslında ben de bilmiyorum neden kullandığımı, 2 gün öncesine kadar dondurayım diyordum daha sonra unuttum. Sanırım yakın zaman içerisinde donduracağım ve sadece internet sitemin instagram hesabını kullanacağım. Kullanmamdaki amaçlardan en esaslısı, Şubat 2014 yılından bu zamana kadar paylaştığım fotoğraflarım/videolarım mevcut. Instagramı arşiv olarak kullanıyorum, geçmişe dönmek, eski fotoğraflara bakmayı her zaman sevmişimdir.

Linkedin Neden Kullanıyorum?

Kariyer sahibi insanların kullandığı bir sosyal ağ, ben neden kullanıyorum cidden hiçbir fikrim yok. Çok uzun zamandır üyeyim, kişisel hesabım yerine hayvanlar sitemin linkedin hesabını kullanıyorum.

Twitter Neden Kullanıyorum?

Twitter’e ilk kayıt olma yılım 2007 Haziran ayı idi. Tabii ben o dönemlerde şifremi unuttuğumdan dolayı 2009 yılında yeniden hesap açtım ve 10 yılı aşkın süredir twitter kullanıcısıyım. Twitter kullanmamdaki amaç genel de laf sokmak için oluyor, bunu da neden yapıyorsak; buna da anlam veremiyorum. Hayır, o değil. Lafı twitter üzerinden sokarsın, görmemiştir belki diye WhatsApp, Instagram gibi sosyal ağlarda da paylaşırsın ekran görüntüsünü, garip bir insanlık örneğiyim işte.

Pinterest Neden Kullanıyorum?

Tamamen pinleme amacı ile kullanıyorum. Tabii burasını da kişisel olarak değil de hayvanlar siteme ait olarak kullanıyorum, görsellerden siteme ziyaretçi çekebilmek adına Hayvanlar hesabımda paylaştığım hayvan fotoğraflarını pinleyip kendi siteme URL veriyorum.

Kişisel Düşüncelerim

Geçmiş zamanda msn (emesen) vardı. Açmış olduğun mail adresi ile msn açıyordun ve dostlarınla, sevdiklerinle, akrabalarınla vs. orada sohbet ediyordun. Mirc/irc zamanları vardı daha öncesinde, onlar da çok güzel olurdu. Tabii o yaşlar pek bir şey bilmiyorsun, botlara bile selam veriyordun. İnternette en sevdiğim zamanlar 2003-2009 yılları arasındaydı. Daha sonrasında sosyal medyalar çoğalmaya başladı, forumlardan insanlar uzaklaştı, facebook sayfaları/grupları kurmaya başladı ve tüm sistemi alt ettiler.

Hayatımın her döneminde diyeceğim şey şudur: blogları facebook sayfaları, forumları ise facebook grupları öldürmüştür. Şu sosyal medyalardan peki sen cidden sıkılmadın mı? Bazen yeter artık demiyor musun?

Yazar Hakkında
Toplam 27 yazı
Tevfik
Tevfik
21 Haziran 198x tarihinde Kayseri doğumevinde Dünya'ya gözlerini açmış, daha sonrasında nasıl bir dünya ulan burası demiş birisidir. Düşüncelidir, gözlerini açtıktan sonra Dünya'nın nasıl bir yer olduğunu gördükten sonra anne ve babasını üzmemek için yeniden kapatmamıştır.
Yorumlar (4 yorum)
Furkan
Furkan Cevapla
- 19:40

Hepsini kullanıp hepsine yetişmeye hatta içerik üretmeye çalışırsan tabiki de böyle olur reis 😂

    Tevfik
    Tevfik Cevapla
    - 20:01

    Bir tuşlu telefonum var, bazen kendi kendime diyorum ki; sat iPhone, direkt tuşlu telefona geç mis gibi 🙂

Şahin
Şahin Cevapla
- 20:24

Linkedin için yazdığın yazıya çok güldüm be kardeşim 😀 ben niye kullanıyorum ne demek 🙂

Banu
Banu Cevapla
- 15:08

Size katılıyorum Tevfik bey, sadece facebook kullanıyorum onu da 10 yıldır kullandığımdan dolayı arada öyle bakıp çıkıyorum. Diğer bahsettiğiniz hiçbir sosyal medyayı kullanmıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara