Hayallerim

Hayallerim ve Yaşam Mücadelem!

Kişisel bloğumu açtığım günden bugüne gerçekten çok mutluyum, çünkü aklıma her geleni dilediğim gibi yazmak istiyorum ve okuyan kişiler olursa paylaşmak istiyorum.

Benim hayallerim öyle büyük değildi aslında, sevdiğim kadın yanımda olsun, ben hep ona destek olayım ve ölene kadar da yanında olayım. Ben her ne düşünüyorsam bu yaşamda sürekli tersi çıkıyor, bir kişinin seni sevdiğini düşünürsen eğer o kişi seni nefes alan bir ölü haline getirmeye çalışır.

İnsanların paraya olan aşklarından sıkıldım, bunaldım. Elbette insanın yaşamını sürdürmesi için gerekli olan bir araç şu an, fakat ben insanların birbirlerini yarı yolda veya direkt olarak para için satmalarından nefret ediyorum. Dünya’da hiçbir şey sevgiden güçlü değildir derler ama paranında çok basit bir şekilde sevgiyi alacağını da çok gördüm.

İnsan hiçbir zaman karakterinden ödün vermemeli, ben hayatımın hiçbir döneminde kimseye yalan söyleme gibi bir zorunlulukta hissetmedim. İnsanlar bir kadın veya erkek ile sevgili olmak için (elde etmek adına) her şeyi yapıyorlar ama gerçekten hiçbir zaman öyle bir derdim olmadı benim. İnsan ne ise, o olmalı. Doğru ve dik!

Geçmiş zamanda bambaşka hayallerim vardı, sadece benim hayallerimdi o hayaller çünkü tek gerçek benmişim bunu zamanla öğrendim, bunu öğrenme durumumda bana bayağı acıya mâl oldu. Şimdi ise çok başka hayallere sahibim, nasıl mı? Birçok kişi tarafından klişe gelecektir belki ama Karadeniz veya Ege hayalim var.

Aslında ilk tercihim Ege, Karadeniz’e aşık birisiyimdir ama Ege’de yaşamak istiyorum. Denize yakın kasaba değil, köy dahi kabul edebilirim o derece çok seviyorum Ege Bölgesini. Sessiz sakin bir köy/kasaba yeri olacak, kendin ekip kendin yiyeceksin, güzel bir ev yapacaksın kendi emeğinle ve daha sonra internet işlerini de denizin muhteşem sesiyle tamamlayacaksın.

Karadeniz hayalimde de, turistler tarafından keşfedilmemiş muhteşem yayla evleri var ben de onlara bayılıyorum. Orada da evi kendin yapacaksın, gıda ve tüm ihtiyaçlarını tamamladıktan sonra sabahları kalkıp o havada kütük keseceksin veya koşuya çıkacaksın. Tabii benim genel de tüm işlerim internet üzeri olduğundan dolayı yine burada da bir bilgisayara ihtiyacım var (yaşamımı internet üzerinden sağlıyorum).

Elbette bu hayallerimi özet geçtim, içerisinde çok sakin ve muhteşem bir yaşam var. Odamın birisinde büyük bir deniz akvaryumu, akvaryum yanında gramafon ve içerisinde güzel bir Türk sanat müziği plağı, akvaryumun diğer yanında bir kanarya kuşu ve duvara monte edilmiş kitaplık içerisinde kitaplar.

İçimde büyük bir uhte var bu konuyla alakalı, bir projem çok sağlam bir şekilde tutarsa bunları kesinlikle gerçekleştireceğim. Yaşantımın büyük bölümünde (en b*ktan dönemlerinde) tek başıma çok fazla şey atlattım, şimdi ise mutluluğu ve huzuru ise tek başıma yaşamak istiyorum.

Hayatım şu an şükür yolunda ama bir insan hayallerinden mahrum kalıyorsa eğer yaşamının geri kalanında da hep yarım kalacak demektir. Ben hayallerimi gerçekleştirmek adına kurumsal bir şirkette işe başladım ve bunu başarmak için elimden geleni yapacağım. Şu an mutsuzum, mutsuzluğumun sebebini söylemek istemiyorum fakat çalan müzik kadar acı (Canfeza – Paha), sigara kadar yanmış bir vaziyetteyim diyebilirim.

Yazar Hakkında
Toplam 27 yazı
Tevfik
Tevfik
21 Haziran 198x tarihinde Kayseri doğumevinde Dünya'ya gözlerini açmış, daha sonrasında nasıl bir dünya ulan burası demiş birisidir. Düşüncelidir, gözlerini açtıktan sonra Dünya'nın nasıl bir yer olduğunu gördükten sonra anne ve babasını üzmemek için yeniden kapatmamıştır.
Yorumlar (3 yorum)
Cem Sönmez
Cem Sönmez Cevapla
- 22:55

Yazınızı okudum ve hayallerinize ortak oldum. Benim de benzer hayallerim vardı ve tek başıma bir yaşam seçmiştim, tek başıma yaşamaya başladığımda kendi potansiyelimi gördüm ve gerçek arkadaşlarımla yola çıktım. Şimdi çok güzel bir yolda ilerliyoruz. Umarım sizde Ege ve Karadeniz hayalinizi gerçekleştirirsiniz. Her şey gönlünüzce olsun, insanlara çok takılmayın herkes rolünü yapıyor :)… Bir de küçük bir eleştiri yapayım, bloğumun linkini de yazmak istedim ancak siz sanırım backlink kasanlara önlem olması adına o kısmı kapatmışsınız :)). Saygılar Tevfik bey… Umarım aradığınızı kolay yoldan bulursunuz.

    Tevfik
    Tevfik Cevapla
    - 22:59

    Öncelikle yorumunuzdan dolayı çok teşekkür ederim Cem bey, Kolera’nın bir zamanlar parçasında Hayal kurmak, hayal oldu sözü vardı. Bu sözü çok benimserdim şimdi ise öyle olmayacak. Gerçekleştirebilmek adına her şeyi yapacağım. İnanın ben kapatmadım, temayı aldığımda orjinali böyle. Bir sitem daha var kapatmış olsam orayı kapatırdım, aslında oranın kapatılmaya da ihtiyacı var. Tema yapımcısı ile bu konu hakkında görüşmem gerekiyor.

username
username Cevapla
- 22:23

Gönlünü ferah tut üstad.
Ve sevmekten vazgecme.

Bir gün birisi gelecek ve asla gitmeyecek.

Sonra inşallah evleneceksin ve sonra
Leyla ile Mecnun Adem İle Havva Yazıp aratacaksın youtubeda 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara