Leyla ile Mecnun

Leyla ile Mecnun Dizisinin Bağımlısıyım

Leyla ile Mecnun ilk yayın hayatına başladığı tarihten itibaren (09 Şubat 2011) hiç bıkmadan sürekli izleyen birisiyimdir. Dizinin bağımlısıyım hâlen desem yeridir.

Burak Aksak o kadar muhteşem senaryo yazıyordu ki, hayran kalmamak elde değildi. Dizi karakterleri ilk 10 bölümde çok fazla oturmadığını görürsünüz ama sabırla izlemeye devam ederseniz hiçbir zaman vazgeçemeyeceksiniz. İzlemeyen kişiler olursa mutlaka bu yazıya yorum yaptıktan sonra (yaparsınız değil mi?) direkt olarak diziyi izlemeye başlayın derim.

Dizi karakterlerinde en çok sevdiğim karakter, her diziyi izleyen gibi İsmail Abi diyeceğim. Çünkü dostluğu, arkadaşlığı ve abiliği o kadar güzel canlandırıyordu ki insanın duygulanmaması için hiçbir sebep kalmıyordu. İlk bölümlerden, son bölümüne kadar bir umutla o gemi gelecek diye bekledi. Gelmedi be abi, keşke gelseydi ama gelmedi maalesef…

Dizi TRT 1’de ekranda yayınlanırken izlerdim, daha sonra o hafta bitmeden bir de internet üzerinden izlerdim. Benim içimde çok büyük bir boşluk bırakırdı bazı sahneleri, o kadar duygusal sahneleri olurdu ki; tam burada ağlayacağım, ağlamam gerekli dediğiniz zaman aniden sahne değişirdi ve komediye dönerdi. Bu durum dizinin ne kadar absürt bir yapıya sahip olduğunu gösterirdi aslında ben bu durumu kendi burcum gibi yorumlardım (ikizler burcu).

Bu kadar muhteşem bir yapıtın neresini anlatayım bilemiyorum. Bir dönem dizinin isminin değiştiğini görmüştüm “Leyla ile mi Mecnun” olmuştu. Daha sonra düzenlenip yeniden Leyla ile Mecnun ismine dönmüştü. Leyla ile Mecnun dizisi final yapamamıştı, bunun sebebi ise Geziparkı eylemcilerine destek verdiklerinden dolayı kaynaklanıyordu. TRT 1 kanalından ayrılmışlardı ve diziyi bitirmişlerdi.

Daha sonra aynı ekip Star TV’de Ben de Özledim adında televizyon dizisi çekmeye başladı. Ben de Özledim dizisinin başında Burak Aksak sezon finalinde nelerin olacağını anlattı ve o an Leyla ile Mecnun dizisini izleyenlerin hepsini ağlatmıştır. Yalan yok, ben de ağladım o sahnede. Ne diyebilirim ki? Dizi her şeyi ile muhteşem bir diziydi… karakterleri, müzikleri, samimiyeti, sıcaklığı ile her alanda muhteşem bir diziydi. Ben de Özledim dizisine dönecek olursak çok kısa sürdü o dizi, tutmadı Leyla ile Mecnun gibi. Çünkü hepimizin içerisinde büyük bir uhte kaldı Leyla ile Mecnun o şekilde bitmesi, aniden gitmeleri hâlen insanın canını acıtıyor.

Leyla ile Mecnun dizisini izlemeyen kişi çok şey kaybetmiştir. Diziyi izleyip duygusal sahnelerde kendinden geçen kişi ise çok daha fazla şey kaybetmiştir. Daha düne kadar arkadaşlarıma önerdiğimde (televizyonda yayınlandığında) abi çok saçma dizi ya, bana aşırı itici geliyor bu dizi diyenler şimdi; İsmail Abi be! İsmail Abim diye ortalıkta dolanıyorlar. Ortalıkta dolanmadan, şov yapmadan sadece izleyin.

Yazar Hakkında
Toplam 27 yazı
Tevfik
Tevfik
21 Haziran 198x tarihinde Kayseri doğumevinde Dünya'ya gözlerini açmış, daha sonrasında nasıl bir dünya ulan burası demiş birisidir. Düşüncelidir, gözlerini açtıktan sonra Dünya'nın nasıl bir yer olduğunu gördükten sonra anne ve babasını üzmemek için yeniden kapatmamıştır.
Yorumlar (1 Yorum)
r10'dan gnaremoob
r10'dan gnaremoob Cevapla
- 21:53

geçen sene başladım ben de leyla ile mecnun’a. daha birkaç bölüm izledikten sonra ne kadar geç kaldığımı fark ettim. şu an 77. bölümdeyim. üni sınavından dolayı bayadır izleyemiyorum ama sınavdan sonraki ay bitireceğim muhtemelen.

bu arada blogunu r10 profilinden gördüm. yazıların çok hoşuma gitti takip ettiğim bloglar arasına alıyorum 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara