Rakılı Live Dinliyor ve Tavsiye Ediyor

Rakılı Live Dinliyor ve Tavsiye Ediyorum

Bugün karşınıza yine çok dinlediğim sanatçılarla çıkacağım. Ozbi ve Gülce’nin bir arada teras üzerinde söylediği Rakılı Live serisini paylaşıp, düşüncelerimi paylaşacağım. Özgün olan her müziği dinlerim ve desteklerim. Bir de çok garip bir huya sahibim diyebilirim, çok fazla popüler olmamış şarkıları dinlemeyi seviyorum. Bir önceki yazımda Güncel Gürsel Artıktay adlı sanatçıdan bahsetmiştim, kendisi harika bir sese ve yoruma sahip onuda mutlaka dinlemenizi tavsiye ederim.

Ozbi, gerçek ismi Onur Dursun olan ses sanatçısı aslında bir rapçidir. Rap müziğe olan ilgimde çocukluğumdan bu zamana kadar gelmektedir, fakat Rakılı Live serisi çok fazla hoşuma gitti. Ozbi’nin sesini zaten seviyorum ama Gülce Duru’nun sesi tek kelimeyle harika, belki bir tesadüf olarak bloğuma gelir ve görürler bu yazımı. Rakılı Live serisi Youtube’da Ozbi Music kanalına yükleniyor, eğer takip etmek isteyen olursa mutlaka tavsiye ederim.

Aslında bu yazıyı çok daha önce yazmam gerekirdi ama şimdi yavaş yavaş kendime geliyorum desem yeridir. Hemen altta olan şarkı Ozbi ve Gülce’nin Bu Nasıl Sevda parçasıdır, dağı kar tutmuş bu nasıl bir sevda…

Bu yazımı 20 Ekim 2020 tarihinde girmem gerekirken taslaklara atmıştım, şimdi yeniden o raftan çıkartıp yazmaya devam ediyorum. Rakılı Live serisinde hangi parçayı dinlesem çok garip bir şekilde acı çekiyorum, elbette herkesin müzik zevki farklıdır. Sen tutar böyle parçada acı çekmek nasıl bir saçmalıktır dersin, arabesk dinlersin. Önemli olan herkes birbirinin dinlediği müziğe saygı duymak zorunda olduğu.

Ben elbette şu an kafama göre paylaşıyorum bu seriyi, sizin aralarında beğendiğiniz varsa yorum olarak belirtebilirsiniz. Şimdi yine Ozbi ile Gülce’nin bir parçasını paylaşıyorum aşağıda, olmazlara yandım. Aslında bu parçada hem protest, hem de aşk kokuyor.

Bir de aşağıda paylaşacağım parçaları ise anlamadın mı? Burada Ozbi tek başına söylüyor, anlamadın mı parçasından sonra kesinlikle tavsiye edeceğim bir parça ise “façalı yürekler ve beni sev” parçalarıdır. Sen de aklına gelen bir parça isminden bahsedebilir veya tarzının ne olduğundan bahsedebilirsin, sonuçta burası özgür kişisel blog.

Yazar Hakkında
Toplam 30 yazı
Tevfik
Tevfik
21 Haziran 198x tarihinde Kayseri doğumevinde Dünya'ya gözlerini açmış, daha sonrasında nasıl bir dünya ulan burası demiş birisidir. Düşüncelidir, gözlerini açtıktan sonra Dünya'nın nasıl bir yer olduğunu gördükten sonra anne ve babasını üzmemek için yeniden kapatmamıştır.
Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara