WordPress Yorumlarda İnternet Sitesi Kısmını Kaldırma

WordPress Yorumlarda İnternet Sitesi Kısmını Kaldırma

Merhaba dostlar, normal de kişisel bloğuma böyle yazılar girmiyorum ama artık yavaş yavaş girmeye başlayacağım sanırım. İnternet sitelerimde yapacağım birçok eklenti ve yazılım kodlarını paylaşmayı hedefliyorum. Projelerimde neden internet siteleri alanını kaldırıyorum? Kısaca bundan bahsetmek istiyorum. Umut ediyorum ki bu internet sitesi alanını kaldırma işi birçok kişi işine yarasın.

İnternet sitesi alanını kaldırma sebebim, spam yorumların sürekli backlink sağlamalarından kaynaklı kaldırıyorum. Eğer internet sitesi alanını kaldırabilirseniz emin olun spam yorumlardan tamamen kurtulmuş olursunuz. Bu arada WordPress bana göre Dünya’nın en iyi ücretsiz yazılımı, ücretli olarakta XenForo diyebilirim.

WordPress Neden Tercih Ediyorum?

Bunun sebebi, wordpress içerisinde dilediğiniz gibi tüm dosya ve klasörlerle özgürce oynayabilirsiniz. WordPress ücretsiz açık kaynak kodlu bir yazılım fakat çok fazla tema ve eklenti ücretli olarak satılmaktadır. Örneğin, her projemde kullandığım Jnews teması. Elbette herkesin düşünceleri farklıdır tema konusunda fakat benim en çok hoşuma giden 2 (iki) tema var 1. Jnews – 2. Jannah tabii bu iki tema olmasaydı kesinlikle tercihim Newspaper olurdu. Sizlerin kullandığınız veya şu temada çok hoşuma gidiyor dediğiniz tema/eklenti var ise yorumda belirtebilirsiniz.

WordPress İnternet Sitesi Alanı Kaldırma

Öncelikle şunu belirtmeliyim ki ben bunu Jnews temamda yaptım, eğer siz alternatif bir temada yapıyor ve olmuyorsa lütfen bunu yazın. Ayrıca bu vereceğim kodlar her temanızın güncellemesinde kaybolur (bilmeyenler için söylüyorum). Güncelleme sonrasında yine aynı işlemi yapabilirsiniz.

Kullanmış olduğunuz temanın functions.php girip, aşağıdaki kodu dosyanın en altına ekleyiniz.

function nocturnal_kapaturladresini_url($fields) {
unset($fields[‘url’]);
return $fields;
}
add_filter(‘comment_form_default_fields’,’nocturnal_kapaturladresini_url’);

Kodları ekledikten sonra, eğer e-Mail kısmı Adsoyad alanından kısa kaldıysa hemen aşağıdaki işlemi uygulayın. Bunu ben dahili CSS düzenleyici ile aktif hâle getirdim, eğer kullanmıyorsanız css dosyanızın en altına ekleyebilirsiniz.

.comment-form-email {width:100%!important;max-width:100%!important;float:left!important;padding-right:0!important;}

Benim amacım Google’da üst sıralara gelip para kazanmak değil, internet siteme reklam dahi eklemiyorum. Benim için kişisel blog kendi fikir ve düşüncelerimi paylaşma alanım, tabii bir de yararlı olabilecek şeyler paylaşmayı düşünüyorum. Kişisel bloğuma binlerce kişi dahi girse yine de Adsense reklamlarını eklemek istemiyorum, maalesef bu konuda beni Adsense ciddi anlamda geriyor. Hayvanlar projemde dahi Adsense reklamlarını kaldırma kararı aldım ve bilgi kısmında da bunu yapacağım.

Fazla uzatmayayım konu alakasız yerlere gidiyor, eğer yapamazsanız bu dediklerimi yorum olarak belirtebilirsiniz.

Yazar Hakkında
Toplam 30 yazı
Tevfik
Tevfik
21 Haziran 198x tarihinde Kayseri doğumevinde Dünya'ya gözlerini açmış, daha sonrasında nasıl bir dünya ulan burası demiş birisidir. Düşüncelidir, gözlerini açtıktan sonra Dünya'nın nasıl bir yer olduğunu gördükten sonra anne ve babasını üzmemek için yeniden kapatmamıştır.
Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara