Atiye Dizisi

Netflix Dizisi Olan Atiye Hakkında Düşüncelerim

Oldukça güzel bir dizi, uzun zaman oldu böyle bir dizi izlemeyeli ve gerçekten birçok sahnesinde hadi bee diyebildiğim tek kelime ile harika bir dizi, diyen çok fazla insan var çevremde. Beğenen insanlara sonsuz saygı duyuyorum, ben beğenmediğimi ise özgürce dile getirmek istiyorum.

Netflix’i en iyi sömürenlerden bir tanesi benim desem yeridir. İçerisinde yer alan muhteşem diziler/filmler var ama bizimkiler bu işi çok fazla beceremiyor maalesef. Olayın derinliğine kendimi kaptıramıyorum, tam bu sahne muhteşem diye düşünürken, aniden vazgeçmeme sebep olan oyunculuklar oluyor.

Aynı sorunu herkesin gördüğü gibi Hakan: Muhafız dizisinde de yaşadık. Çok fazla eleştiriye maruz kaldılar, çok fazla kişi tarafından şiddetli yorum almıştı bu dizi (diziler ve filmler hakkında çok fazla eleştirel yorum okuyorum). Tabii ki bana şu şekilde bir soru sorulacak olsa; Muhafız Hakan mı? Atiye mi? diye… ben kesinlikle Atiye derdim.

Atiye’nin akıcılığı ve mantık olayı Muhafız Hakan’a göre elbette çok daha iyi diyebilirim. Atiye’de dizisinde tam olarak sevmediğim birkaç şeyden bahsetmek istiyorum sizlere. Bunlardan ilk sırada geleni Oyunculuk!

Atiye Dizisi
Atiye Dizisi Hakkında Yorumum

Atiye Dizisinde Oyunculuk Performansı

Beren Saat’i ben ilk olarak Hatırla Sevgili adlı dizide görmüştüm, çok izlemedim o diziyi ama Aşk-ı Memnu dizisini bir ara gözümüze soka soka izlettirdiler, tabii bu durumda da izlemek zorunda kalmıştım. Hiçbir ön yargı olmadan izlemek istedim Atiye dizisini, neden ön yargılı davranmak istemediğimi söyleyeyim; Aşk-ı Memnu dizisindenki rolünü hiç sevmiyordum, antipati duyuyordum (kusura bakmasın ama). O dönemde Kıvanç Tatlıtuğ bu rolün insanı değil, ona psikopat rolü yakışır dedim yıllarca… Aşk-ı Memnu bittikten sonrada psikopat rolünü uygun gördüler Kuzey Tekinoğlu olarak. Kıvanç Tatlıtuğ olayını da nasıl bağladım, bunu ben de anlamadım.

Mehmet Günsür’un oyunculuğuna diyecek bir sözüm olamaz, kendisi bu konuda oldukça başarılı. Sosyal medya olsun, diğer film ve dizi bloglarında olsun çok fazla eleştiriye maruz kaldı. Bu kadar eleştiriden sonra 2. sezonda çok büyük değişiklikler olacağını zannediyorum. Ki, aynı şekilde gider ise Atiye 3. sezonu göreceğini pek sanmıyorum.

Metin Akdülger’e gelecek olursak eğer, kendisini Medcezir adlı dizide tanıdım. Medcezir dizisinde oyunculuk performansını pek beğenmesemde Atiye dizisinde kendisini gereğinden fazla yetiştirdiğini gördüm. Oyunculuk tecrübesi, yaşının ve karakterininde oturması ile belirli bir olgunluğa sahip olmuş dizi içerisinde.

Timur Seyfettin Ölmez, bu oyuncunun simasını sanki bir yerlerden hatırlıyorum ama oyunculuğuna hayran kaldım. Muhteşem psikopat baba rolü oynuyor, film veya dizilerde psikopat rollerinin hep zeki, soğuk kanlı ve aşırı sakin insanların o role oturmalarını severdim. Tim Seyfi’de sanki bu rol için doğmuş diyebilirim.

Oyuncuların ve senaryonun Atiye dizisinde tam oturabilmesi için sabırsızlıkla 2. sezonu bekliyorum.

Yazar Hakkında
Toplam 30 yazı
Tevfik
Tevfik
21 Haziran 198x tarihinde Kayseri doğumevinde Dünya'ya gözlerini açmış, daha sonrasında nasıl bir dünya ulan burası demiş birisidir. Düşüncelidir, gözlerini açtıktan sonra Dünya'nın nasıl bir yer olduğunu gördükten sonra anne ve babasını üzmemek için yeniden kapatmamıştır.
Yorumlar (2 yorum)
Semih
Semih Cevapla
- 10:44

Türk yapımlarına karşı ön yargımı yıkamadığım için maalesef hiçbir zaman izlemeyeceğim 🙂

    Tevfik
    Tevfik Cevapla
    - 01:30

    Leyla ile Mecnun için o kadar izle demiştim, pişman olmadın ama 🙂 Kardeş Payı, Behzat Ç. ve İşler Güçler gibi yapımlar her zaman taktir edilir. Aynı zamanda Ezel ve Suskunları da es geçemem.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara