Psikolog Sinem Yalçın

Psikolog Sinem Yalçın’a Gidiyorum #1

Merhaba değerli okurlar, bugün yazımda sizlere gittiğim Psikolog Sinem Yalçın‘dan bahsedeceğim. Her zaman olduğu gibi sonuna kadar okumanızı temenni ediyorum.

Bildiğiniz üzere geçenlerde hastanelik olmuştum ve bunun üzerine doktorumun psikoloğa gitmem gerektiğini söyledi. Normal de inatlaşmam gerekiyordu sebepsiz yere ama ben gitmeyi tercih ettim. Öfke ve sinir kontrolü sağlayamıyorum, bunun farkında olduğum için mantıklı bir karar vermem gerekiyordu.

Psikolog Sinem Yalçın kimdir?

Direkt olarak adresini söyleyeyim sizlere, eğer gitmek isterseniz gerçekten işinin hakkını veren ve son derece pozitif yaklaşımlarda bulunuyor. Hastane caddesinde Erdem Plaza var, Mimarsinan parkının sonlarında (Almer tarafında değil de, hastane caddesine bakan tarafta). Telefon numarası: 0542 464 20 20 gitmeden önce aramanızı tavsiye ederim.

Bizim toplumda bilindiği üzere psikoloğa giden kişiler genel de “deli” olarak sıfatlandırılır. Bunu diyenlere, böyle düşünenlere direkt gerizekalı olarak bakıyorum. Herhangi bir insanı ele alalım. Bu insanın konuşacak, konuşsa dahi sıkıntılarına çözüm olacak çevresinde insanlar olmadığını varsayalım? Ve bu insan ağır bunalım geçiriyor, ne yapacak? Sizce de en güzel çözüm psikoloğa gitmesi değil mi?

Sinem aslında benim akrabam, Bilbay abimin yeğenidir. Şimdi anlatacağım akrabalık seviyesi biraz size uzun gelebilir ama gerçekten çok yakınız. Bilbay abi benim, babamın amcasının oğlunun oğlu. Birçok kişi değil babasının amcasının oğlunun oğlu ile görüşmek, direkt amcasının oğlu, hatta abisi veya kardeşi ile görüşmüyor. Bu tarz muhabbetler de bana hep saçma gelmiştir.

Sinem ile dün yaklaşık 45 dakika görüştüm. Öfke ve sinir kontrollerini ele almamız gerekli abi dedi. Bir de nefes egzersizi programına katılacağım sanırım, çünkü doğru nefes alamıyormuşum. Bunun sebebi ise nefes aldığım zaman göğüs kafesim şişiyormuş, doğru nefeste insanın göbeği şişermiş.

Kendinizi çıkmazda hissediyorsanız eğer, aşırı sinirliyim, öfkeliyim ve çekilmez bir insan hâline geliyorum diyorsanız Sinem Yalçın’ı kesinlikle öneririm. Daha önce de psikoloğa gittim ama tek yaptıkları şey sürekli saatlerine bakmak oldu. Ben sinirimi ve öfkemi kontrol altına almaya çalışıyorum, sürekli saatlerine bakmaları daha da fazla canımı sıkmaya başlamıştı ve bırakmıştım gitmeyi.

Bir de insanın sizi gerçekten dinleyip kulak vermesi ve bu dinleme direkt olarak çözüm odaklıysa daha da çok mutlu ediyor. Sinem kardeşime ve Bilbay abime sonsuz teşekkür ediyorum. Kayseri‘de olup, sorunlarını çözemeyen kişiler var ise kesinlikle tavsiye ederim.

Her ne olursa olsun bir psikoloğa gidiyorsanız eğer, insanların ne düşündüklerine hiçbir zaman önem vermeyin. İnsanlar sizi dinlemezler, kulak vermezler ve önemsemezler ama eleştirmek için ellerinden gelen her şeyi yaparlar maalesef. O nedenle eğer bir iş yapıyorsanız bu her ne olursa olsun kimseye kulak vermeyin.

Yazar Hakkında
Toplam 27 yazı
Tevfik
Tevfik
21 Haziran 198x tarihinde Kayseri doğumevinde Dünya'ya gözlerini açmış, daha sonrasında nasıl bir dünya ulan burası demiş birisidir. Düşüncelidir, gözlerini açtıktan sonra Dünya'nın nasıl bir yer olduğunu gördükten sonra anne ve babasını üzmemek için yeniden kapatmamıştır.
Yorumlar (10 yorum)
Şahin
Şahin Cevapla
- 20:28

Bilbay abimin yeğeni, Aysun ablamızın kızıdır. Allah razı olsun Sinem kardeşimizden sağ olsun var olsun çok sevindim kardeşim, inşallah kısa zaman içerisinde sinir ve öfkeni kontrol edersin.

  Tevfik
  Tevfik Cevapla
  - 23:40

  İnşallah kardeşim, hayırlısı bakalım. Son 1.5 yıl içerisinde çok fazla şey yaşadım, biliyorsun. Zaman içerisinde bu durumu atlatmaya çalışacağım ama zaman gerekiyor, her şey zaman.

Bilinmeyen
Bilinmeyen Cevapla
- 19:46

Benim gitmeme gerek yok kendim çözüyorum bu 3 yada 4 aydır 20 yada 25 tane ilaç içiyorum organlara zarar veriyorum. İnsan yaşamak istemiyorsa ölmek istiyor hastaneye gitmeye gerek yok gitsende bir şeye yaramıyor. Geçmişi kötü geçtiyse şimdide kötü geçiyorsa insan dayanamıyor. Allah beni görmüyor yada takmıyor hayatım b*k gibi gidiyor.

  Tevfik
  Tevfik Cevapla
  - 23:38

  Gerek yok her dediğin durumda gitmen gerekiyor aslında. İlaçlar çözüm değil, hiçbir zaman da olmadı. Neden ismini gizledin? Veya mail adresini? Direkt olarak yazsaydın ve o şekilde hitap etseydim, bir şekilde yardımcı olmaya çalışırdık içinde bulunduğun bu duruma.

Merve
Merve Cevapla
- 21:16

Sen her zaman yüzü gülen güzel bir insansın neden psikoloğa ihtiyaç duyuyorsun ki? ben seni her zaman yüzü gülen, hep mutlu insan olarak biliyorum. lütfen iyi olduğunda da yazını yaz bizler mutlu olalım bu sefer

  Tevfik
  Tevfik Cevapla
  - 12:30

  Teşekkür ederim Merve, öyleydim ama zamanla insan çok karamsar ve bitik oluyor. Bunun hemen farkına varamıyor insan ama zaman zaman biriktiğinde her şey, sonra patlama noktasını yaşıyorsun. Geçen yıl çok daha kötüydüm, bunu itiraf edebilirim evet çok daha berbat durumdaydım ama bu yıl biraz daha iyi sayılırım sanırım.

Yusuf
Yusuf Cevapla
- 00:45

Liseden beri anksiyete ile kendi başıma boğuşuyorum yada boğuşamıyorum. Bu hastalıkta yalnız başımayım derdimi anlatamıyorum. Özel doktorlar için param yok. 23 Yaşındayım ama hala dertlerimden en ufak bir azalma yok. Ben bu hastalıkla yaşamaya alıştım.

  Tevfik
  Tevfik Cevapla
  - 18:43

  Yusuf bey merhabalar, peki sosyal yaşamınız nasıl? Eğer Kayseri’de yaşıyorsanız beni bulabilirsiniz. Merkeze indiğimde veya dışarı çıktığımda sizi de ararım, kafanız dağılmış olur. Umut ediyorum ki bir gün çok sağlıklı olacağız. Ben umudumu kaybetmiyorum, siz de yapın bunu 🙂

Adem
Adem Cevapla
- 01:23

Toplamda kaç seans gittiniz psikologa?

Birkaç seans gidip de tavsiyede bulunulması bana mantıklı gelmiyor doğru da bulmuyorum.

Fatma
Fatma Cevapla
- 20:24

Canını sıktığına değer mi? Bu durumuna çok üzülüyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara