Lucifer Dizisi

Lucifer Dizisi Hakkındaki Düşüncelerim

Lucifer dizisinin tüm sezonlarını izleyip, yeni sezonu sabırsızlıkla bekleyen birisiyim. Komedi ve dram olarak izleyebileceğiniz oldukça keyifli diziler arasındadır diyebilirim.

Aslında dizi hakkında fazla spoiler vermek istemiyorum, dizinin tüm bölümlerini Netflix aracılığıyla izleyebilirsiniz. Dizinin ana karakteri Lucifer Morningstar, dizinin yapımcıları Hristiyan olduklarından dolayı İsa’nın, Lucifer’i (oğlunu) insanların işlediği günahların cezasını çekmesini sağlamak için cehenneme gönderir.

Lucifer Morningstar ise cehennemden birkaç kez kaçıp Dünya’ya gelir. Aslında buraya kadar bilinip, sonrasını sizin izlemeniz oldukça keyifli olur. Lucifer‘in Chloe Decker ile oldukça güzel zaman geçirteceği eğlenceli bir dizidir. Lucifer dizisine başlamam ise tamamen tesadüf oldu diyebilirim.

Dizinin aslında çok fazla dram tarafı yok, ben genel de komedi olarak izliyorum. Lucifer‘in Dedektife olan aşkı ve tabii Dedektifin Lucifer’e olan aşkı romantizm katıyor diziye, tabii 4. sezonda Dedektif her ne kadar gitme diye yalvarsada Lucifer cehenneme giderek tahtına oturdu.

Aslında dizinin çok sürükleyici bir tarafı yok, gün içerisinde eğlence ve zaman geçirmek istiyorsanız tam size göre bir dizi. Dizi de psikopat olarak sevdiğim karakterlerden bir tanesi iblis Mazikeen demek istiyorum. Bana göre en sıkıcı karakteri ise Amenadiel ve Linda Martin sanırım.

Lucifer dizisinin 5. sezonu ne zaman çıkacak hiçbir fikrim yok, birkaç haber sitesinde araştırmıştım ama henüz yapım şirketinin duyurmadığını söylediler. Umut ediyorum kısa sürede çıkar ve izleme keyfine kavuşuruz.

Alternatif olarak nereden izleyebilirim diyen kişilere, önerebileceğim tek seçenek Netflix olur. Gerçekten muhteşem bir platform, ben seviyorum Netflix ve Blutv gibi yerleri. Günlük 2 paket sigara parasına iki yerden de aylık üyelik alabiliyorsunuz ve dilediğiniz kadar film/dizi izliyorsunuz.

Dizi de en çok sevdiğim şeylerden bir tanesi de müzikleri, piyano sesi çok hoşuma gidiyor, adeta ruhumu dinlendiriyor. Bu makalem çok fazla uzun olmadı, farkındayım ama diziyi izledikten sonra veya izlediyseniz yorum yapabilirsiniz yazımın altına.

Yazar Hakkında
Toplam 23 yazı
Tevfik
Tevfik
21 Haziran 198x tarihinde Kayseri doğumevinde Dünya'ya gözlerini açmış, daha sonrasında nasıl bir dünya ulan burası demiş birisidir. Düşüncelidir, gözlerini açtıktan sonra Dünya'nın nasıl bir yer olduğunu gördükten sonra anne ve babasını üzmemek için yeniden kapatmamıştır.
Yorumlar (1 Yorum)
Muhammet
Muhammet Cevapla
- 14:15

Lucifer <3

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara