Elite Dizisi Hakkında Neler Düşünüyorum

Elite Dizisi Hakkında Neler Düşünüyorum

Diziye tesadüfen Netflix platformunda denk geldim ve izleyeyim dedim. En kötü huylarımdan bir tanesi bir diziye veya filme başladığımda onu sonuna kadar izlemeye devam ediyorum. İlk başta kendi kendime dedim ki, liseye giden ergenlerin dizisidir ne kadar dikkat çekici olabilir ki diye söylenirken, daha sonrasında bunlar ergen ise bizim lisede yaşadıklarımız tam anlamıyla çocuklukmuş diyorum.

Dizinin çok fazla bir albenisi yok ama boşta kaldığım zamanlarda güzel gittiğini düşünüyorum, ilerleyişi iyi gidiyor. Çok fazla spoiler vermeden biraz Elite dizisinden bahsedeyim sizlere. Dizinin ilk başlangıcı 3 tane fakir ama gurursuz gençten oluşan öğrenci ile başlıyor, bu öğrencilerin okulları yıkılıyor ve özel bir okula bursları çıkıyor. Bu öğrencilerin isimleri ise Samuel García, Nadia Shana ve Christian Varela Expósito diye geçiyor.

Şimdi fakir bir öğrenci aşırı zenginlerin gittiği bir koleje gittiği zaman bir yabancılık çeker, orasını benimseyemez, ötekileştiğini düşünür. Sanki bu 3 arkadaşın babası ortak olmuş ve o koleji yapmış gibi havaları vardı. Bu şekilde bahsediyorum ama böyle olunması çok daha güzel diye düşünüyorum. Bu şekilde bir önyargı da bulunmak istedim ve bunun sebebi zengiler ile fakirlerin bu Dünya’da hiçbir farklarının olmamasıdır.

Elite Dizisi Hakkında Neler Düşünüyorum
Elite Dizisi Hakkında Neler Düşünüyorum

Dizinin şu an 3. sezonundayım ve Samuel kayıp, şüphelendiklerim var ama ters köşe yapmasınlar diye emin olmak istemiyorum. Çünkü ne kadar emin olursam o kadar şaşırmaya maruz kalıyorum. Bu arada yazıma neden direkt bunlar ergen ise diye başladım onuda söylemek istiyorum. Türkiye’de liseye giden öğrenciler (yıllaaarr önce buna ben de dahil) istedikleri kadar lüks koleje gitsinler bu tarz bir hayat yaşamaları mümkün değil. Bunların yaşadıkları hayat bambaşka bir Dünya diyebiliriz.

Tavsiye Bağlantı: You Dizisi Hakkında Neler Düşünüyorum?

Bizler zamanında gerçekten lise öğrencileri gibi davranıyormuşuz, onun farkına vardım. Şimdi bakıyorum lise öğrencilerine ya aşırı çocuksu davranışları var ya da aşırı derece olgun davranmaya çalışıyorlar. Hayatım boyunca öğrendiğim en önemli şeylerden bir tanesi, kesinlikle kasıntı olmayın, kasılmayın. Dümdüz bir şekilde kimseye boyun eğmeden, mutlu ve eğlenerek yaşamaya çalışın. Çok klişe olacak ama ömür kısa, göz açıp kapatıncaya kadar gidiyor her şey! Konuda diziden nereye geldi.

Elite dizisini hâlen izliyorum bu arada bitirmedim, son sezondayım.

Yazar Hakkında
Toplam 30 yazı
Tevfik
Tevfik
21 Haziran 198x tarihinde Kayseri doğumevinde Dünya'ya gözlerini açmış, daha sonrasında nasıl bir dünya ulan burası demiş birisidir. Düşüncelidir, gözlerini açtıktan sonra Dünya'nın nasıl bir yer olduğunu gördükten sonra anne ve babasını üzmemek için yeniden kapatmamıştır.
Yorumlar (1 Yorum)
Duygu
Duygu Cevapla
- 09:30

Açıkçası diziyi hiç beğenmedim. Eğer ergenlerin bu şekilde yaşamları varsa varsın olmasın, bazıları dizi yapacağız diye aşırı derece saçmalıyor ve ne yaptığını bilmiyor bence.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara